Previous
Next

הצוות אשר עומד מאחורי הקמת 'הפחתה אחראית' הוא צוות מגוון, המורכב מבעלי ניסיון חיים ואנשי מקצוע, וכן מאנשים אשר בחייהם עמדו משני צידי המתרס הטיפולי/פסיכיאטרי.

ד"ר שמעון כץ (עו"ס),

יליד 1977, נשוי ואב לשלושה ילדים, בעל תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית ודוקטורט מהחוג לבריאות נפש קהילתית באוניברסיטת חיפה. מדריך מוסמך לסטודנטים לעבודה סוציאלית וכיום אני נמצא בתכונית תלת שנתית באוניברסיטת בר אילן של פסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס.

בשני העשורים האחרונים זכיתי לעבוד בתפקידים שונים במגוון מסגרות בתחום בריאות הנפש ולהכיר מקרוב את חייהם של אנשים אשר מתמודדים עם אתגרים נפשיים מורכבים – שתרופות פסיכיאטריות הן פעמים רבות חלק מהם. במהלך שנות עבודתי נוכחתי לראות כיצד מערכת בריאות הנפש הקונבנציונאלית, אשר במידה רבה מושתתת על סיווג “מחלות” ו”הפרעות” נפשיות ושמה דגש חזק מדי לטעמי על שימוש בתרופות, עלולה במקרים מסוימים לקבע אצל אנשים זהות של “חולה” ולהוביל לחיים שלמים כ"מתמודד".
ניתן ליצור קשר עם שמעון באימייל: shimon@yerida.co.il

איתי קנדר, עובד סוציאלי בעל ניסיון של 10 שנים בתחום בריאות הנפש, היה בין חברי הצוות המייס של "הפחתה אחראית".
בשלוש השנים האחרונות הוא חבר ועד ויושב ראש האיגוד הישראלי לקידום גישות פסיכולוגיות וחברתיות לפסיכוזה (ISPS-IL). בנוסף, איתי מנהל מספר מיזמים באופן עצמאי ובסיוע מתנדבות, המוכרים והגדולים שבהם הם דיאלוג פתוח ישראל ואינדקס חלופות האשפוז. איתי הוא גם בלוגר, מרצה, חוקר ומנחה סדנאות על מגוון נושאים בתחום.

ניתן ליצור קשר עם איתי באימייל: itay@yerida.co.i

ד"ר טוני שחר, פסיכולוג קליני עתיר ידע ולמוד ניסיון.
את הכשרתו האקדמאית רכש באוניברסיטת תל אביב (תואר שני ושלישי). הוא התמחה בטיפול קוגנטיבי-התנהגותי במכון לפסיכיאטריה (אוניברסיטת לונדון) ואחר כך במרכז לטיפול קוגניטיבי (אוניברסיטת פנסילבניה) שבניהולו של פרופ' אהרון בק. טוני עבד כ-15 שנה כפסיכולוג מטפל וגם כפסיכולוג ראשי בבית החולים הפסיכיאטרי גהה, שם הקים וריכז את היחידה לטיפול התנהגותי. מזה כ-40 שנה עוסק טוני בפרקטיקה פרטית, במסגרתה הוא גם מסייע למטופליו להימנע או להגמל מתרופות פסיכיאטריות.

במיזם שותפים גם האנשים  והארגונים הבאים:

בין התורמים ליוזמה זו ניתן למצוא את משפחת תירוש, אשר סייעה בהבאתו לארץ של העיתונאי האמריקאי רוברט ויטאקר והוצאת ספרו "אנטומיה של מגפה" בעברית, עמותת משה הס מיסודה של קרן לזלו טאובר שיוזמת פרוייקטים חדשניים בתחום בריאות הנפש.

עמותת משה הס היא עמותה שהוקמה על ידי קרן לזלו נ. טאובר ומשמשת כפלטפורמה לפיתוח והפעלת פרויקטים בתחום בריאות הנפש בכלל ותחום השיקום הפסיכיאטרי בפרט. העמותה פועלת בצורת start-up במטרה שלאחר שלב פיתוח והפעלה ראשוני (פיילוט) הפרוייקט יאומץ על ידי גוף ציבורי (משרד הבריאות, קופ"ח). דוגמאות בולטות הן פיתוח והפעלה של שרות "מתאמי תכניות שיקום" אשר אומץ על ידי המדינה ופועל היום במישור הלאומי; ופרוייקט "נויגייט" לטיפול בקהילה של צעירים וצעירות שחווים אפיזודה ראשונה של פסיכוזה ונמצא בשלבי פיתוח מתקדמים.

קרן לזלו נ. טאובר היא קרן משפחתית שפועלת בארה"ב ובישראל. בישראל קבעה הקרן כסדר עדיפות עליון את תחום בריאות הנפש בכלל ואת תחום השיקום הפסיכיאטרי בפרט. מאז שפתחה את שעריה ב- 2007, הקרן פיתחה שיתופי פעולה עם גורמים אסטרטגיים כגן ממשלת ישראל, האקדמיה, גורמים לא ממשלתיים וקרות פילנטרופיות אחרות. כחלק מקידום מטרותיה הקימה הקרן שתי עמותות: עמותה ע"ש משה הס, המשמשת כפלטפורמה לפיתוח שרותים ואת יספר"א, האגודה הישראלית לשיקום פסיכיאטרי, המשמשת כפלטפורמה לשיח מקצועי וכגוף מסנגר על תחום השיקום הפסיכיאטרי.

סיפור ההפחתה שלי

כך כותב ניב שלייפר, בוגר תואר ראשון בבוגר תואר ראשון במדעי כדור הארץ בהתמחות מדעי האטמוספירה ואוקיאנוגרפיה, על התהליך האישי והארוך שהוא עבר בהתמודדות עם

Read More »

מתי לקול שלנו יהיה תוקף?

מחלת הנפש שלי היא הקריאה שלי. התחלתי את חיי בתור תינוקת שייללה בלי הפסקה, הייתי פעוטה אובדנית ומתבגרת דכאונית ומורבידית, בתור מבוגרת-צעירה החלו ההזיות והתדפקתי

Read More »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן