"האמינו שאינכם לבד", קריאה למתמודדים בתהליך הגמילה

"ריו דה ז'נירו כל כך יפה בגשם. אני אסירת תודה לידידי ועמיתיי הברזילאים היקרים שהזמינו אותי לכאן כדי לדבר על הפסקה הדרגתית של נטילת תרופות פסיכיאטריות, הגמילה מהן ולערוך ביחד סיעור מוחות על מחקרים עתידים אפשריים ושיתופי פעולה קהילתיים", כך אומרת לאורה דלנו, אקטיביסטית בתחום בריאות הנפש.

כשאני יושבת ומסתכל על הים בריו, ביום האחרון שלי כאן, אני מהרהרת איך לפני זמן לא רב, הרעיון של נסיעה למדינות אחרות להרצות על התהליך שלי של ירידה מתרופות פסיכיאטריות והפיכה ל"חולת נפש לשעבר" לא היה רק חלום רחוק אלא אפילו לא היתה קיימת במודעות שלי מחשבה שאני יכולה לחלום על תסריט שכזה.

בעיצומו של תהליך הפסקת שתיית אלכוהול, והפסקה מהירה מדי של נטילת חמש תרופות פסיכיאטריות, סבלתי כל יום בתוך עורי סבל של הישרדות מוחלטת. לא ידעתי משמאלי ומימיני, לא ידעתי בכלל מי אני. הרגשתי כלואה על ידי מוחי והמיינד שלי,נתונה לחסדי הרגשות שלי ומנותקת לחלוטין מגופי. לא היה מקום לחשוב על כלום מלבד להחזיק מעמד כל רגע ורגע. אבל ידעתי, איכשהו, שאני צריכה לעשות את זה. שאני לא יכולה לוותר ושאני צריכה לסמוך.. לסמוך לא על אנשי מקצוע, טיפולים, אבחונים או פתרונות מובטחים כביכול ל"תיקון שלי", אלא לסמוך על עצמי. לא היה לי מושג מה באמת פירוש הדבר לסמוך על עצמי, או איך לעשות זאת, אבל ידעתי בתוכי שאם אחזיק עוד קצת מעמד יכול להיות שאני אתחיל להבין זאת.

אם מישהו ישאל אותי איך הגעתי מהמקום הקשה ההוא למקום שבו אני נמצאת היום, שמונה שנים לאחר מכן, לא אוכל לתת לו תשובה. לא בגלל שאני לא יודעת את התשובה אלא בגלל שהיא כל כך עמוקה בתוכי וקשורה למהות שלי, שמילים לא יוכלו באמת לתאר זאת ולשקף את התהליך והחוויה . שום תשובה לא תעשה צדק עם האמת.

אם אתה מתמודד ונאבק כרגע להירפא ולהיגמל מתרופות פסיכיאטריות, ולהחזיר את אותך לעצמך, אני יכולה לומר לך את הדברים הבאים: גם לך יש את התשובה. היא יושבת בתוכך ברגע זה, עמוק בפנים והיא עמוקה יותר ממילים, ומחשבות מודעות. הידיעה של התשובה הזאת, בצורה אינטימית עם עצמך מתחילה עם אמונה והחלטה לסמוך על עצמך- מעשה אמיץ ומרדני לאחר שבילית כבר זמן מה כחולה פסיכיאטרי.
האמן כי התשובה הזאת היא בתוכך.

תבין ותאמין שזה בסדר לא לראות את הדרך לתשובה הזאת כרגע.

תאמין שאם יש קולות רבים מסביבך שקוראים לך "משוגע" , אתה הולך בדרך בדרך הנכונה.

תאמין כי תוכל להגיע לשם אם תתרכז בלשים רגל אחת אחרי השניה וכך תעבור דרך הסופות המשתוללות בלי ידיעה לאן אתה הולך או מה שיש מעבר לסופות הללו.

והאמן שאתה לא לבדך,שהאמת רחוקה מכך- שיש לך אחים ואחיות רבים, שהולכים לצידך בסולידריות, גם אם אתה יכול לראות אותנו או שלא, כי הרוח שלנו שזורה זה בזאת.

מתוך עמוד הפייסבוק של Laura Delano- אקטיביסטית בתחום בריאות הנפש
https://www.facebook.com/lfdelano?ref=br_rs

מייסדת ומנכ"לית של  Inner Compass Initiative ו- The Withdrawal Project
https://www.theinnercompass.org/
https://withdrawal.theinnercompass.org/

השאר לנו תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן