טוען

לחץ לחפש

הפחתה אחראית
כנס ההשקה 10/10/18
בית בארבור ת"א

שתף

כנס ההשקה של יוזמת הפחתה אחראית!

יערך בתאריך 10/10/18, בית בארבור ת"א

בשנים האחרונות חלה עלייה חדה במספר המשתמשים בתרופות פסיכיאטריות. ילדים, בני נוער, קשישים, סטודנטים וחיילים, אשר בעבר כמעט ולא היו חשופים לתרופות אלו, משתמשים בהן היום במגמה הולכת וגוברת.

תרופות אלו מועילות במצבים מסוימים ואף עשויות להציל חיים, אך שימוש ממושך בהן עלול לחשוף את המשתמש לשלל תופעות לוואי ואף לסיכונים, כגון תחלואה גופנית וקיצור תוחלת חיים, נזקים עצביים בלתי הפיכים והתמכרות. אחד הסיכונים הבולטים הוא הגברה של תסמינים פסיכיאטריים, החל מחרדה דרך דיכאון ועד פסיכוזה.

לרוב, אנשים שמתחילים ליטול תרופות פסיכיאטריות אינם מודעים לסיכונים אלה ומטפליהם לרוב אינם מציידים אותם במידע הנדרש. מצב עניינים זה עלול לייצר מצוקה קשה ולהוביל לנסיונות הפסקה או הפחתה בלתי אחראיים, להתדרדרות ולהעמקת הבעיה.

היוזמה הנוכחית נועדה למלא חלל זה, ולספק מידע רלוונטי המבוסס על מחקרים עדכניים ועל נסיונם האישי של אנשים שהחליטו להפחית או להיגמל כליל מתרופות פסיכיאטריות, כל זאת בכדי לאפשר לאנשים שמעוניינים בתהליך של הפחתה או גמילה לקבל החלטות מושכלות ואחראיות ולספק תמיכה וכלים בתהליך זה.

בתוכנית:

  • הקרנת בכורה בישראל של הסרט "קהות חושים". תיאור מאבקו של יוצר הסרטים הדוקמנטרי, פיל לורנס, להפחתה בתרופות הפסיכיאטריות אותן נטל. הסרט בתרגום בכתוביות בעברית.
  • סיפורים אישיים של מתמודדים שהפחיתו בתרופות פסיכיאטריות
  • השקת קבוצות התמיכה

לרכישת כרטיסים:

https://eventbuzz.co.il/lp/event/yerida

 

כתוב תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *